Автореферати дисертацій
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Автореферати дисертацій за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 48
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументОрганізаційно-правові форми фінансового контролю(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 0202-03-04) Попадинець І.І.
- ДокументДіяльність органів місцевого самоврядування по забезпеченню конституційних прав та свобод людини і громадянина(2003) Литвиненко Ірина ЛеонідівнаВ дисертації розкриваються проблеми правового регулювання місця, ролі, функцій та повноважень органів місцевого самоврядування у сфері забезпечення прав та свобод людини і громадянина. Порушується питання правового положення людини і громадянина як члена територіальної громади, доводиться необхідність застосування дворівневої системи первинних суб’єктів місцевого самоврядування: територіальна громада, як соціально-територіальна група і особистість, як суб’єкт індивідуальних прав Аналізуються основні напрямки діяльності органів місцевого самоврядування по забезпеченню громадянських, соціально-економічних, культурних та політичних прав людини і громадянина. Досліджуються організаційно-правові форми і методи діяльності представницьких та виконавчих органів місцевого самоврядування в процесі забезпечення прав та свобод людини і громадянина.
- ДокументЗаконна сила судових рішень у цивільних справах(2006) Гаврік Роман ОлександровичУ дисертаційному дослідженні розроблено концепцію законної сили судових рішень у цивільних справах. Визначено зміст, умови та правові наслідки набрання рішенням суду законної сили, її об’єктивні та суб’єктивні межі, співвідношення законної сили та незмінності, неспростовності та виключності рішення суду, обґрунтовано притаманність законної сили судовим наказам, ухвалам суду про закриття провадження у справі, про відмову у відкритті провадження у справі, а також ухвалам суду, якими встановлюються певні факти та обставини, в тому числі окремим ухвалам. Досліджено юридичні особливості законної сили судових рішень судів апеляційної, касаційної інстанцій, а також постанов Верховного Суду України. У роботі розкрито різні підходи щодо сутності та змісту законної сили судових рішень у цивільних справах, притаманності законної сили судовим рішенням окремих видів та форм, на підставі чого подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства.
- ДокументОрганізаційно-правове забезпечення принципів місцевого управління(2010) Сторожук Ірина ПетрівнаУ дисертації розкрито зміст та правову природу місцевого управління як інституту публічної влади. Здійснено узагальнену характеристику окремих складових місцевого управління. Сформульовано поняття принципів функціонування системи місцевого управління. Розроблено класифікацію принципів місцевого управління. Досліджено як загальний (сукупний) прояв цілісної системи принципів місцевого управління так і специфічний прояв окремих груп принципів місцевого управління (організації місцевого управління та діяльності органів місцевого управління). Детально проаналізовано теоретичні основи, практику застосування та законодавчу регламентацію найбільш вирішальних принципів місцевого управління: системності, територіальності, оптимального поєднання централізації та децентралізації, диференціації та інтеграції компетенцій органів місцевого управління, принципу делегування та оптимальної взаємодії в діяльності органів місцевого управління. Запропоновано ряд заходів щодо вдосконалення законодавства у сфері місцевого управління, у тому числі шляхом прийняття змін до чинного законодавства України.
- ДокументAдмiнiстрaтивнo-прaвoвий стaтус держaвнoї пoдaткoвoї служби Укрaїни(2011) Бригінець Олександр ОлексійовичУ дисертаційному дослідженні розкривається сутність адміністративно-правового статусу державної податкової служби України. Нaведенo теoретичне узaгaльнення тa зaпрoпoнoвaне нoве вирiшення нaукoвoгo зaвдaння – удoскoнaлення aдмiнiстрaтивнo-прaвoвoгo стaтусу держaвнoї пoдaткoвoї служби Укрaїни. Рoзгляд чинних нoрмaтивнo-прaвoвих aктiв, нaукoвих тa лiтерaтурних джерел, a тaкoж aнaлiз дoсвiду реaлiзaцiї пoвнoвaжень фіскальних зaрубiжних держaв дoзвoлили рoзкрити сутнiсть aдмiнiстрaтивнo-прaвoвoгo стaтусу держaвнoї пoдaткoвoї служби Укрaїни в прoцесi нaдaння нею aдмiнiстрaтивних пoслуг. Виявленo прoблеми тa недoлiки системнoгo хaрaктеру в чиннoму зaкoнoдaвствi Укрaїни, яке регулює aдмiнiстрaтивнo-прaвoвий стaтус держaвнoї пoдaткoвoї служби Укрaїни. Використовуючи пoзитивний вiтчизняний тa зaрубiжний дoсвiд, було сфoрмульoвaнo aвтoрське визнaчення, ряд виснoвкiв, прoпoзицiй i рекoмендaцiй, спрямoвaних нa пoкрaщення дiяльнoстi держaвнoї пoдaткoвoї служби Укрaїни. Вперше сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо внесення змін та доповнень до деяких чинних нормативно-правових актів стосовно реалізації адміністративно-правового статусу державної податкової служби України.
- ДокументЦивільно-правовий статус споживача у контексті адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу(2011-06-07) Черняк О.Ю.Дисертація присвячена дослідженню цивільно-правового статусу споживача в контексті адаптації законодавства України до законодавства ЄС. У роботі розглянуто особливості формування цивільно-правового статусу споживача за законодавством України та ЄС, а також особливості адаптації законодавства України щодо захисту прав споживачів до acquis communautaire. Досліджено поняття та структуру цивільно-правового статусу споживача. Сформульоване авторське визначення споживача як учасника цивільних правовідносин. Проаналізовані елементи цивільно-правового статусу споживача в контексті адаптації цивільного законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, правосуб’єктність, а також права та обов’язки. На основі проведеного дослідження зроблені наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері захисту прав споживачів
- ДокументПодаткове зобов'язання в механізмі фінансово-правового регулювання (методологічний аспект)(2014) Самсін Ігор ЛеоновичДисертацію присвячено з’ясуванню правової природи податкового зобов’язання, що є однією з найпринциповіших вихідних конструкцій у податковому регулюванні. Наголошено, що поряд з визначенням податку та його рис податкове зобов’язання формує ті ґрунтовні підстави, які містять фундамент побудови не лише окремих податково-правових норм, а і системи податкового права взагалі. Свідченням цього є і наявність окремого податково-правового інституту, який регулює зміст, склад та динаміку податкового зобов’язання. Зауважено, що оскільки податково-правове регулювання засноване на імперативних веліннях однієї сторони, а цивільно-правове – на диспозитивному встановленні змісту та умов зобов’язання сторонами, закон у податковому праві виконує функції, аналогічні функціям договору, встановлюючи низку обов’язків для зобов’язаної сторони – платника податків та прав держави в особі уповноважених органів вимагати та контролювати виконання зобов’язання. Cформульовано визначення податково-зобов’язального правовідношення, що передбачає взаємність прав і обов’язків держави й платника податків і зміст якого становить обов’язок платника сплатити суму податку, а також супутні йому обов’язки (з податкового обліку й звітності) та право держави вимагати здійснення цього обов’язку; обов’язок держави ефективно й за призначенням використати кошти, зібрані за допомогою податків та право платників на ефективне і цільове їх використання. Виокремлено та розкрито такі ознаки податкових зобов’язальних правовідносин: (1) це завжди відносини між державою і платником податків; (2) виникає за владною вказівкою держави і забезпечується механізмом державного примусу; (3) держава як суб’єкт приймає обмежену участь у таких правовідносинах; (4) полягає у здійсненні платниками низки обов’язків; (5) має особливе (дуальне) співвідношення із податковими правовідносинами; (6) має певну структуру.
- ДокументКонституційна модель відповідальності парламентаріїв: порівняльно-аналітичне дослідження(2016) Рижук Ірина ВолодимирівнаДисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних та практичних проблем конституційно-правової відповідальності парламентаріїв. У роботі проаналізовано ґенезу становлення наукової думки та нормативно-правових актів щодо конституційно-правової відповідальності парламентаріїв. Досліджено ознаки конституційно-правової відповідальності парламентаріїв: загальні – властиві всім видам юридичної відповідальності, спеціальні – якими наділена конституційно-правова відповідальність та ознаки конституційно правової відповідальності парламентаріїв. Аналіз цих ознак дав можливість сформулювати авторські визначення понять "конституційно-правова відповідальність парламентаріїв (ретроспективний аспект)" та "конституційно правова відповідальність парламентаріїв" (позитивний аспект). Сформульовано відмінності конституційно-правової відповідальності парламентаріїв від політичної відповідальності. Виділено п'ять рівнів правового регулювання конституційно-правової відповідальності парламентаріїв: конституційний, законодавчий, регламентний, локальний, міжнародний. Запропоновано власну розгорнуту класифікацію конституційно-правової відповідальності депутатів парламентів.
- ДокументПідвищення кваліфікації управлінських кадрів регіону: інформаційно-комунікаційний аспект(2016-10-28) Требик Людмила ПетрівнаАктуальність теми. Сучасні стратегічні напрями розвитку України вимагають становлення корпусу висококваліфікованих кадрів управління, зобов’язаних стати носіями найновіших знань і технологій. У цьому контексті пріоритетності набуває проблема професіоналізації управлінських кадрів регіону в контексті підвищення їхньої кваліфікації. Використання інформаційнокомунікаційних технологій у процесі підвищення кваліфікації управлінських кадрів нині являє собою інноваційне зрушення, спрямоване на забезпечення їм швидкого доступу до сучасних знань, умінь, навичок, здатних суттєво підвищувати рівень їхнього професіоналізму та ефективно й дієво впливати на здійснення ними управлінської діяльності на користь громади, регіону, держави. Актуальність комплексного дослідження сфери підвищення кваліфікації управлінських кадрів регіону зумовлена також схваленням Указом Президента України в січні 2015 року Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020”, де пріоритетним напрямом визначено створення ефективної, прозорої, відкритої та гнучкої структури публічної адміністрації із застосуванням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (е-урядування), яка здатна виробляти і реалізовувати цілісну державну політику, спрямовану на суспільний сталий розвиток та адекватне реагування на внутрішні й зовнішні виклики. Ще одним аргументом на користь актуальності дослідження є низка положень у Законі України “Про державну службу” від 10 грудня 2015 року, а саме: згідно з п. 12 ст. 8 державний службовець зобов’язаний постійно підвищувати рівень своєї професійної компетентності та вдосконалювати організацію службової діяльності, а в ст. 48 і 49 цього Закону зазначено не тільки про підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, а й про індивідуальну програму підвищення рівня професійної компетентності державного службовця.
- ДокументПравове забезпечення фінансової безпеки України(2017) Бригінець Олександр ОлексійовичДисертація є комплексним науковим дослідженням, яке вирішує науково практичну проблему удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки України. У роботі визначено сучасну парадигму сутності та значення фінансової безпеки України. На основі аналізу основних положень норм чинного законодавства у сфері забезпечення фінансової безпеки держави зосереджено увагу на розв’язанні проблемних аспектів теоретико-прикладного характеру. Запропоновано внесення змін та доповнень до оновленої Концепції забезпечення фінансової безпеки України з розширенням її структурних елементів. Безпосередньо для удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки держави розроблено проект Закону України «Про основи фінансової безпеки України», який передано до Верховної Ради України. Шляхом удосконалення теоретико-методологічних підходів фінансову безпеку держави розглянуто у вузькому та широкому значенні, що дало можливість визначити сучасні підходи до вирішення проблем правового забезпечення фінансової безпеки держави через правові норми. Відзначено доцільність врахування наукової позиції стосовно виділення основних елементів фінансової безпеки держави при розробці її правового забезпечення. Розкрито напрями правового забезпечення фінансової безпеки України в умовах глобалізації світового економіко-правового простору та економічної кризи. Запропоновано шляхи удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки України на основі використання позитивного досвіду міжнародних фінансових організацій та фінансово розвинених держав.
- ДокументПатронат як форма влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2018-12-05) Романюк У.В.
- ДокументПозовна давність у цивільному праві(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2018-12-27) Романюк В.А.
- ДокументЗміна та розірвання договору як цивільне правовідношення(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2018-12-27) Весна Н.О.
- ДокументПравова допомога як соціальний феномен(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-02-06) Гладун Г.І.
- ДокументКримінально-правова політика України у сфері покарання: філософсько-правовий аспект(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-05-29) Данченко К.М.
- ДокументНедійсність шлюбу в сімейному праві(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-05-29) Сидоренко Д.І.
- ДокументФілософсько-правові детермінанти ціннісного універсуму особистості військовослужбовця(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-05-30) Курись В.З.
- ДокументПрофесіоналізація суддів у контексті сучасного реформування: філософсько-правові аспекти(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-06-26) Базарник Б.І.
- ДокументІнститут ювенальної юстиції як об’єкт філософсько-правового аналізу(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-06-27) Зубрицька О.В.
- ДокументПравова ідентичність: філософсько-правовий вимір(ХУУП імені Леоніда Юзькова, 2019-08-27) Гудим Л.Я.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »