Дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук за Назва
Зараз показуємо 1 - 5 з 5
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАдміністративно-правові засоби забезпечення особистої безпеки працівників правоохоронних органів(2013) Суббот Анатолій Іванович
- ДокументЗАКОН У СТРУКТУРІ ПРАВОВОЇ РЕАЛЬНОСТІ: ФІЛОСОФСЬКО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ(2017) Савенко Віктор Васильович
- ДокументКонституційний контроль в системі державного контролю: теоретико-правові та праксеологічні засади(2021) Івановська Алла МиколаївнаДисертація присвячена комплексному дослідженню конституційного контролю в системі державного контролю. Охарактеризовано категоріально-змістові передумови дослідження інституту конституційного контролю як виду державної контрольної діяльності. Проаналізовано історію становлення та сучасні моделі конституційного контролю. Визначено методологічні засади правового дослідження конституційного контролю як організаційно-правової форми діяльності держави. Розкрито поняття конституційного контролю як виду державної контрольної діяльності та проаналізовано його принципи. Досліджено місце конституційного контролю в механізмі здійснення публічної влади. Проведено аналіз функціональних аспектів реалізації конституційного контролю. Охарактеризовано основні особливості процесуальних відносин у сфері реалізації конституційного контролю. Досліджено правову природу підсумкових актів органів конституційного контролю як результату формалізації його здійснення. Розглянуто теоретико-правові та нормативні засади інституту конституційного контролю в Україні, наголошено на основних відмінностях Конституційного Суду України від судів системи судоустрою, його місці в системі розподілу влад. Зосереджено увагу на шляхах нормативного-правового забезпечення підвищення ефективності реалізації конституційного контролю як окремого виду державного контролю в Україні.
- ДокументПравове забезпечення фінансової безпеки України(2017) Бригінець Олександр ОлексійовичДисертація є комплексним науковим дослідженням, яке вирішує науково практичну проблему удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки України. У роботі визначено сучасну парадигму сутності та значення фінансової безпеки України. На основі аналізу основних положень норм чинного законодавства у сфері забезпечення фінансової безпеки держави зосереджено увагу на розв’язанні проблемних аспектів теоретико-прикладного характеру. Запропоновано внесення змін та доповнень до оновленої Концепції забезпечення фінансової безпеки України з розширенням її структурних елементів. Безпосередньо для удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки держави розроблено проект Закону України «Про основи фінансової безпеки України», який передано до Верховної Ради України. Шляхом удосконалення теоретико-методологічних підходів фінансову безпеку держави розглянуто у вузькому та широкому значенні, що дало можливість визначити сучасні підходи до вирішення проблем правового забезпечення фінансової безпеки держави через правові норми. Відзначено доцільність врахування наукової позиції стосовно виділення основних елементів фінансової безпеки держави при розробці її правового забезпечення. Розкрито напрями правового забезпечення фінансової безпеки України в умовах глобалізації світового економіко-правового простору та економічної кризи. Запропоновано шляхи удосконалення правового забезпечення фінансової безпеки України на основі використання позитивного досвіду міжнародних фінансових організацій та фінансово розвинених держав.
- ДокументРИМСЬКЕ ПРАВО ЯК ФЕНОМЕН ПРАВОВОЇ ДІЙСНОСТІ(Національна академія внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, 2011) Вовк Вікторія МиколаївнаУ дисертації обґрунтовано низку нових концептуальних положень, висновків і рекомендацій, що мають важливе теоретичне та практичне значення, зокрема: вперше: − у вітчизняній гуманітаристиці здійснено дослідження римського права через призму буттєвості людини в античному історико-культурному середовищі, що дозволяє по-новому подивитися на онтологічні проблеми римського права та його вкоріненості в римську повсякденну практику, з притаманними йому константами правової дійсності; − обґрунтовано та запропоновано новий напрям антрополого-правового знання – культурно-правову антропологію; з позицій культурно-правової антропології дослідження римського права передбачає реконструкцію типових для римо-античного соціокультурного періоду ситуацій або структурних типологій правових відношень, а також ментальних настанов і стереотипів римо-античної культури; − охарактеризовано з філософсько-правових позицій процес правоутворення у Стародавньому Римі через аналіз правової технології квіритів та її зв’язку з ціннісно-настановчим комплексом римо-античної культури; − розглянуто як конститутивні начала римської правової дійсності явища мовчання і промовляння, які були свідченням неоднорідності римського суспільства з погляду наявних у ньому юридичних пільг і привілеїв, а також – одним із способів ієрархієзації римської спільноти; − досліджено художньо-літературне відображення римської правової дійсності в комедіях Плавта; доведено, що комедії Плавта у відповідній образній та сюжетній частинах є символічною формою відображення римського правового життя, основні моменти якого розкриваються через ідеальну конструкцію правової ситуації в сюжеті; − встановлено, що тілесність є теоретико-методологічним концептом римської правової реальності. Звернення до проблеми тілесності у праві через римо-правовий контекст є розширенням проблемного поля філософії права і водночас спробою «декодування» культурного досвіду стародавніх римлян; − обґрунтовано, що статева належність індивіда в римському праві мала юридичне значення, оскільки бути людиною за всіма соматичними показниками ще не означало бути його активним началом – суб’єктом права: жіноче тіло розумілося як не-чоловіче, а тому було «неповноцінне» з юридичної точки зору; − встановлено, що для римської правової дійсності значущими були явища живого і мертвого тіл.