Статті
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Статті за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 402
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументНормативно-правове регулювання діяльності митних органів СРСР у період їх становлення (до 90 річниці з дати прийняття Митного кодексу СРСР 1928 року)(0002-12-10) Фрадинський О.А.У статті досліджено питання організації діяльності митних органів СРСР у передвоєнний період в контексті нормативно-правового забезпечення їх діяльності. З’ясовано, що основним завданням митної служби в тогочасний період став контроль за дотриманням постанов про державну монополію на здійснення зовнішньої торгівлі, який було закріплено Митним кодексом 1928 року. Дано характеристику Митного кодексу 1928 року в контексті основних його відділів ‒ «Організація митного управління», «Про митні операції», «Про контрабанду, стягнення та провадження справ за контрабандою», «Про порядок утримання мит та зборів, а також штрафів за порушення митних постанов».
- ДокументІмунітет свідків у кримінальному судочинстві(Проблеми законності, 2000) Волкотруб С. Г.У статті досліджуються передумови законодавчого закріплення імунітет свідків у кримінально-процесуальному законодавстві. Доводиться потреба деталізації окремих приписів кримінально-процесуального законодавства
- ДокументПРИЙНЯТТЯ НОВИХ ДОКАЗІВ СУДОМ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ(Вісник Запорізького національного університету, 2006) Трач Оксана МихайлівнаЦПК України закріплює можливість подачі нових доказів до суду апеляційної інстанції за певних умов. Докази, нові докази приймаються та досліджуються судом апеляційної інстанції в випадку обґрунтування особою: незаконності відмови суду першої інстанції у прийнятті наданих нею доказів; недослідження залучених до справи доказів; неможливості їх подачі в суд першої інстанції з поважних причин.
- ДокументКласифікація прав споживача за законодавством України та Європейського Союзу(Форум права, 2008) Черняк О.Ю.
- ДокументПоняття та місце подання доказів у структурі кримінально-процесуального доказування(Вісник Академії адвокатури України, 2009) Крушинський С. А.Метою цієї статті є здійснення теоретичного аналізу поняття, сутності подання доказів, вирішення питання про його правову природу та місце у структурі кримінально-процесуального доказування.
- ДокументАктуальні питання імунітету свідків в кримінальному судочинстві(Форум права, 2009) Волкотруб С. Г.У статті досліджуються актуальні питання нормативно-правового регулювання імунітету свідків у кримінальному судочинстві, зокрема моральні, психологічні та інші передумови його запровадження. Крім того, проаналізовано розвиток вітчизняного кримінально-процесуального законодавства у частині унормування досліджуваного інституту. Доводиться, що в разі, якщо свідок є малолітнім і внаслідок цього не усвідомлює в достатній мірі значення права на імунітет, він може бути допитаний лише з дозволу його законного представника. КПК України слід доповнити відповідною нормою. Відзначається, що законодавцем зроблена спроба привести чинне кримінально-процесуальне законодавство у відповідність до норм Конституції України, однак ще залишаються питання щодо нормативного креслення кола членів сім’ї, які мають розглядуване право та існує потреба вдосконалення гарантій його здійснення для неповнолітніх
- ДокументРимське право і сучасне європейське право(Аналітично-порівняльне правознавство, 2009) Вовк Вікторія МиколаївнаСтаттю присвячено питанням ідейних витоків сучасного європейського пра& ва; акцентується увага на таких явищах римської правової дійсності, як індивідуалізм, справедливість, космополітизм, мультикультуралізм та ін. Римське право розуміється як ідеологічно&культурне утворення, яке стало од& ним з основоположних чинників формування сучасного права Європи.
- ДокументОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ОРГАНІВ ВІД ПОМЕРЛОГО ДОНОРА(Юридична Україна, 2010) Анікіна Галина Володимирівна / Anikina GalynaУ статті зазначено коло невирішених у правовому аспекті питань, що стосуються правового регулюваня вилучення органів у померлих. Вивчено юридичні моделі вилучення органів від померлих донорів, які іменують презумпціями. Проаналізлвано аргументи "за" і "проти" кожної з них. Розглянуто стан законодавчого регулювання проблеми трансплантації органів від померлого донора в Україні. Обгрунтовано необхідність внесення змін до законодавства, що стосується досліджуваної проблеми.
- ДокументКримінологічна характеристика впливу кримінальної субкультури на злочинність неповнолітніх в Україні(2011) VYHOVSKYI, DmytroРозглянуто проблему впливу кримінальної субкультури на злочинність неповнолітніх. Розглядаються особливості залучення неповнолітніх у злочинну діяльність за допомогою псевдозаконів кримінальної субкультури. Аналізуються напрацювання українських та закордонних науковців у сфері визначення механізмів впливу кримінальної субкультури на неповнолітніх.
- ДокументІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ ІНСТИТУТУ ПОДАННЯ ДОКАЗІВ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ ДО СУДОВОЇ РЕФОРМИ 1864 РОКУ(Вісник Львівського університету, 2011) Крушинський С. А.Проводиться аналіз інституту подання доказів у кримінальних справах у різні історичні періоди: від часів Київської Русі до проведення судової реформи у 1864 році. Автор аналізує положення основних нормативних актів, які були чинними у ті часи, в частині, що регулювала подання доказів учасниками кримінального процесу.
- ДокументВизнання практики Європейського суду з прав людини джерелом сімейного права(МІЖНАРОДНЕ ПРИВАТНЕ ПРАВО: РОЗВИТОК І ГАРМОНІЗАЦІЯ, 2011) Ватрас Володимир АнтоновичСтаттю присвячено проблемним питанням визнання практики Європейського суду з прав людини джерелом сімейного права. Особливу увагу автор приділяє дослідженню Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р., якою передбачено створення та діяльність Європейського суду з прав людини. Аналізуючи Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 р. № 3477-IV», автор доходить висновку, що він є кроком України в адаптації сімейного законодавства України до законодавства ЄС.
- ДокументПраво споживача на отримання інформації про товар: порівняльно-правовий аспект(Приватне право і підприємництво, 2011) Чудик-Білоусова Н.І., Черняк О.Ю.У статті розглядаються окремі питання правового регулювання відносин щодо отримання інформації споживачем про товар за законодавством України та Європейського Союзу. Визначено поняття права споживача на інформацію та сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері захисту прав споживачів.
- ДокументПрактика застосування альтернативних способів вирішення спорів у сфері захисту прав споживачів: досвід ЄС та проблеми запровадження в Україні(Приватне право і підприємництво, 2012) Черняк О.Ю.Досліджено особливості альтернативних способів вирішення спорів за участю споживачів за законодавством України та Європейського Союзу, окреслено практику застосування таких способів у світі, а також шляхи їх запро- вадження в Україні.
- ДокументЩодо питань дійсності, моменту укладення та державної реєстрації іпотеки(Хмельницький університет управління та права, Університетські наукові записки, 2013) Чорна Жанна ЛеонтіївнаПоняття дійсності іпотеки охоплюе дві категорії. Перша стосуеться дійсності форми іпотечного договору, друга—дійсності речового права, тобто іпотеки. Нова система реестрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень потребуе подальшого вдосконалення, так як на практиці виникають різні проблеми з цього питання, зокрема проблеми перереестрації права власності на об’єкти, які передаються в іпотеку. Момент укладення іпотечного договору повинен пов’язуватися із реєстраціею іпотеки, оскільки взаємні права та обов’язки іпотекодавця та іпотекодержателя виникають з моменту державної реестраціїіпотеки. Слід внести зміни до Цивільного кодексу України щодо державної реестрації правочину, а саме виключити з нього ст. 210, оскільки з 1 січня 2013 р. такий юридичний факт відсутній.
- ДокументПроблема визначення подання доказів як інституту кримінального процесуального права.(Форум права, 2013) Крушинський С. А.Обгрунтована наявність у структурі галузі кримінального процесуального права самостійного інституту подання доказів та проведено його теоретичний аналіз. Запропоновано власне визначення інституту подання доказів та констатована необхідність подальшого вдосконалення і розвитку цього кримінально-процесуального інституту.
- ДокументПравова природа обов’язку споживача: досвід України та ЄС.(Приватне право і підприємництво., 2013) Черняк О.Ю.У статті досліджено особливості обов’язків споживача в їх цивільно-правовому статусі за законодавством України та Європейського Союзу, окреслено доцільність нормативного закріплення таких обов’язків, визначено їх види, а також охарактеризовано окремі обов’язки споживача.
- ДокументМитні та логістичні аспекти здійснення ленд-лізу в СРСР(2013-03-25) Фрадинський О.А.Стаття присвячена дослідженню ленд-лізу як форми військово-економічного співробітництва країн антигітлерівської коаліції (СРСР, Великобританії та США) у контексті організації перевезень вантажів військового призначення та діяльності митної служби СРСР у роки ІІ Світової війни
- ДокументПоняття знищення та пошкодження майна у кримінальному праві України(Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ, 2014) Семенюк-Прибатень А. В.Проаналізовано зміст та обсяг таких кримінально-правових понять, як «знищення майна» та «пошкодження майна». Досліджено варіанти законодавчого використання цих понять, їх співвідношення із близькими за змістом кримінально-правовими поняттями. Проаналізовано доктринальне тлумачення понять «знищення майна» та «пошкодження майна». Висловлено та аргументовано пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального законодавства України щодо застосування цих понять
- Документ«Належна правова процедура» як системна правова категорія вітчизняного кримінального процесу(Порівняльно-аналітичне право, 2014) Циганюк Ю. В.У статті досліджується «належна правова процедура», яка передбачена ст. 2 Кримінального процесуального кодексу України. Вказана правова категорія аналізується системно, враховуючи її взаємоповʼязані елементи та компоненти. Також встановлено її ознаки.
- ДокументОсобливості захисту прав споживачів туристичних послуг за законодавством України та ЄС.(Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України, 2014) Димінська О.Ю.У статті досліджуються питання захисту прав споживачів туристичних послуг за законодавством України та ЄС. Визначено особливості договірного регулювання надання туристичних послуг. Досліджено специфіку надання інформації про туристичну послугу. Обґрунтовано необхідність розробки спеціального колізійного регулювання туристичних відносин.