Монографії
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Монографії за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 15 з 15
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументУкраїнська держава за гетьманування Ю.Хмельницького (1659 - поч. 1663 pp.)(Кам’янець-Подільський “Каліграф”, 2001) Савчук Надія ОлександрівнаНа основі комплексного аналізу архівних матеріалів, опублікованих документів та узагальнення здобутків вітчизняної і зарубіжної історіографії досліджується внутрішньо- та зовнішньополітична діяльність уряду Ю.Хмельницького, з’ясується роль внутрішніх чинників та геополітичного фактору у загостренні соціально-політичного становища в державі та її розколу, висвітлений процес все більшої втрати нею самостійності.
- ДокументЕврлюція наукової думки в оподаткуванні та її реалізація у податкових системах(2006-11-26) Синчак В.П.У монографії досліджується процес формування наукової думки в оподаткуванні починаючи з періоду меркантелізму та фізіократів, охарактеризовано її подальший розвиток у пррацях класиків політичної економії.
- ДокументСистема оподаткування в сільському господарстві України: теорія, методологія та практика(2008-02-26) Синчак В.П.В монографії всебічно досліджуються теоретико-методичні засади системи оподаткування в сільському господарстві України, обгрунтовуується її сутність і зміст як соціально-економічного поняття з точки зору системного підходу.
- ДокументВасиль Іванович Пила (до 80-річчя від дня народження та 45-річчя науково педагогічної та громадської діяльності)(2012) Захаркевич Н.П., Місінкевич Л.Л.У виданні висвітлено основні етапи життєвого шляху, наукової, педагогічної та громадської діяльності відомого вченого-економіста, доктора економічних наук, професора Василя Івановича Пили, вміщено спогади та фотодокументи
- ДокументПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ В УКРАЇНІ(2016) Костяшкін Іван ОлександровичУ монографії досліджується правова природа соціальної функції права власності на землю в контексті конституційних положень щодо пріоритету прав і свобод людини та громадянина, зобов’язального характеру права власності, соціальної спрямованості економіки. Критично аналізуються законодавчі механізми набуття права власності на землю, пропонується авторський підхід щодо процесу розподілу та перерозподілу земель, їх охорони та раціонального використання. Зміст соціальної функції права власності на землю розкривається через призму поєднання приватних і суспільних інтересів у процесі використання землі як об’єкта права власності Українського народу та основного національного багатства, що гарантує сталий соціально-економічний розвиток та може бути покладено в основу формування концептуальних засад завершення земельної реформи в Україні. Книга буде цікавою для науковців, студентів юридичних навчальних закладів, працівників органів держаної влади та місцевого самоврядування, судових та правоохоронних органів, громадян, не байдужих до проблем права власності на землю в Україні.
- ДокументНаціональний репозитарій академічних текстів: відкритий доступ до наукової інформації(Київ. : ДНУ «УкрІНТЕІ», 2017-10-24) Чмир О. С., Кваша Т. К., Ярошенко Т. О. та ін
- ДокументФінансово-управлінські аспекти інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва в національній економіці(2017-12) Синчак В.П.; колектив авторівУ колективній монографії подано результати наукових досліджень із проблем інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва в національній економіці, виконаних відповідно до наукової тематики кафедри менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького університету управління та права. Запропоновано авторські теоретико-економічні обґрунтування різних фінансово-управлінських аспектів інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва в національній економіці. Проаналізовано фінансові й управлінські проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва. Досліджено особливості податкового регулювання розвитку підприємництва в окремих сферах вітчизняної економіки. Сформульовані нові науково-методичні підходи до фінансового регулювання та управління господарськими процесами в контексті інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва.
- ДокументПодаток на додану вартість у системах ціноутворення й оподаткування молокопереробних підприємств(2019-11-19) Самарічева Т. А.; Синчак В. П.У монографії викладені результати досліджень теоретичних засад та методичних підходів до нарахування податку на додану вартість у системі ціноутворення та системі оподаткування молокопереробних підприємств. У роботі розглянуто суть податку на додану вартість та методи його нарахування в системі ціноутворення, зміст та місце доданої вартості в системі ціноутворення та в об’єкті оподаткування, особливості адміністрування ПДВ молокопереробних підприємств. Проведено аналіз основних тенденцій формування податкового кредиту та податкового зобов’язання з податку на додану вартість молокопереробних підприємств. Визначено рівень впливу ПДВ на сукупний попит і сукупну пропозицію на ринку молочної продукції. Використано макроекономічні моделі для визначення розподілу податкового зобов’язання та податкового тягаря з ПДВ між виробниками та споживачами основних видів молокопродуктів. Запропоновано напрями вдосконалення системи нарахування податкового кредиту та податкових зобов’язань із ПДВ молокопереробних підприємств. Розраховано на наукових та науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів економічних спеціальностей і широкий читацький загал.
- ДокументСистема управління ризиками в державній митній справі України(2019-11-20) Фрадинський О.А.; та іншіУ виданні всебічно проаналізовано теоретичні та практичні засади функціонування системи управління митними ризиками в Україні та окреслено подальші напрямки її застосування. Досліджено особливості еволюції системи управління ризиками в Україні та узагальнено світовий досвід її використання митними адміністраціями. Окремо розглянуто проблемні питання функціонування регіонального митного ризик-менеджменту.
- ДокументКВАЗІ-СУБ’ЄКТИ ПРАВА: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІІ ТА ПРАКТИКИ(Mezinárodní Ekonomický Institut, 2022) Вовк Вікторія Миколаївна
- ДокументНеобхідність виникнення, економічний зміст та суть податкового контролю(2022-10-10) Пухальський В.В.Розглянуто необхідність, роль та суть контролю. Зроблено акцент на тому, що фінансові відносини не можуть існувати без належного державного фінансового контролю, значення якого проявляється у одній із важливих функцій процесу управління фінансами, яка забезпечує надійне функціонування всієї фінансової системи, здійснює реалізацію державою її фінансової політики та сприяє поліпшенню фінансової безпеки. Доведено, що податковому контролю, як відокремленому виду діяльності, притаманні всі риси фінансового контролю і одночасно він має специфічні риси, які проявляються у більш вузькій сфері спрямування – діяльність щодо виконання податкового законодавства України. Проте, зазначено, що обидві сторони податкового контролю знаходяться у взаємному зв’язку. Висновком дослідження є: авторський розгляд основних теоретичних аспектів понять «контроль», «державний фінансовий контроль» та «податковий контроль», як складового елемента державного фінансового контролю; теоретичний аналіз різних підходів щодо трактування дефініції «контроль», «податковий контроль»; дослідження стадії державного фінансового контролю та податкового контролю; визначення етапів становлення податкового контролю та основних і додаткових функцій податкового контролю, що в остаточному підсумку сприятиме подальшому проведенню наукових досліджень та розвитку теорії податкового контролю.
- ДокументСпадкове право: проблеми теорії та практики(2023) Г.В. Анікіна та ін. ; голов. ред. C.Д. ГринькоУ монографії висвітлено низку теоретичних та практичних проблем, та вказано на шляхи їх вирішення. Автори комплексно здійснили аналіз наукових досліджень з акцентом на практичних аспектах. Пропонується ознайомитися з основними принципами спадкового права, їх становлення, джерела, особливістю спадкових правовідносин, здійснення прав на спадкування, а також їх захист, тому викладення матеріалу супроводжується аналізом актуальної судової практики. У зв’язку з цим дана монографія містить основні положення спадкового права, поєднані з глибинним аналізом законодавства, теорії та практики.
- ДокументПодаткова політика України стан та рівень ефективності(2023-10-24) Пухальський В.В.Досліджено зміст поняття «податкова політика» шляхом поєднання двох понять «податки» та «політика». Доведено, що податки є економічним інструментом реалізації державних пріоритетів та основними джерелами фінансування всіх сфер діяльності держави, основною метою яких є забезпечення доходів відповідного бюджету. Проаналізовано надходження до зведеного бюджету України у 2019-2022 роках та доведено, що податкові надходження посідають важливе місце в доходах бюджету та мають найбільшу питому вагу в структурі доходів бюджету України. Податкові надходження в 3,6 рази перевищують неподаткові. Водночас визначено позитивні та негативні фактори впливу на виконання бюджету України у 2022 році. Автор розкриває роль податків не лише з точки зору їх участі у формуванні доходів бюджету, а й через призму їх використання. На підставі аналізу державних видатків нашої країни автор робить висновок, що видатки під час воєнного стану зростають, а податкові та інші надходження до бюджету зі зрозумілих причин зменшуються і не відповідають потребам держави у виконанні її функцій. Охарактеризовано моделі податкової політики, що використовуються у світі, а саме політику максимального оподаткування, політику економічного розвитку та політику розумних податків.
- ДокументЛенд-ліз в СРСР: домінанти здійснення(2024-02-24) Фрадинський О.А.У монографії, на основі різноманітних джерел, досліджено питання надання військово-економічної допомоги СРСР зі сторони США за системою ленд-лізу у роки ІІ Світової війни. Враховуючи багатогранність цього феномену, наведено організаційні, управлінські, економічні, фінансові аспекти здійснення поставок; охарактеризовано їх номенклатуру та логістичні маршрути здійснення. Дослідження містить багато ілюстративного та статистичного матеріалу, який доповнює його текстову частину і полегшує її сприйняття. Монографія розрахована не лише на представників науково-освітнього середовища – дослідників, викладачів та студентів, але й на усіх читачів, які цікавляться історією та бажають ознайомитися із однією із малодосліджених її сторінок.
- Документ